Yükleniyor...

HAKKIMIZDA

Darya Tarım Gıda Hayvancılık Turizm sanayi ve Dış Ticaret LTD ŞTİ.

Hakkımızda

darya tarım


2008 yılında İstanbul da kurulan Darya Tarım Gıda Hayvancılık Turizm Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi;Özel Ağaçlandırma, Tarım ve Hayvancılık alanlarında faaliyet göstermektedir.
Ülkemizin farklı bölgelerinde özel ağaçlandırma sahaları bulunan şirketimiz, faaliyet alanı içerisinde üçüncü şahıslar adına da pek çok projeye imza atmıştır. Firmamız orman vasfını yitirmiş ve yüzlerce köyde çeşitli nedenler ile atıl duran ve/veya verimi düşük arazilerin ağaçlandırılarak ülkemiz lehine üretime dahil edilmesi amacı ile köylülerimiz ve devletimiz ile iş birliği imkânlarını zorlamaktadır.
Diğer yandan faaliyet alanları dışında ki alanlara yatırım yapmak isteyen yatırımcılara seminerler vermek, pilot bahçelerimize ziyaretler düzenlemek sureti ile de onları bahçe kurmaya teşvik etme yönünde de büyük gayret sarf etmektedir. Bu çabaların bir sonucu olarak firmamız kısa surede yatırımcılar tarafından aranan ve tercih edilen bir danışmanlık şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Gerek kendi bahçelerimizin kurumu aşamasında bizzat tecrübe ederek; gerekse onlarca bahçe sahibi ile yaptığımız görüşme neticesinde ulaştığımız sonuç; yatırımcı ve çiftçilerimiz onlarca üreticiye rağmen verilen sertifika ile birebir örtüşsen güvenilir, sağlıklı ceviz fidanı tedarikinde büyük sıkıntılar yaşadıklarını ve buna bağlı büyük zararlar oluştuğunu bizlere gösterdi. Bu ihtiyaca bir nebzede olsa karşılık verebilmek adına firmamız Altay1 adli tek sertifikalı Altay ceviz fidanlarının Yurt içi ve Yurt dışı tüm satış haklarını almış bulunmaktadır.
Sertifikalı olduğu iddia edilen ve hatta Altay1 ceviz türünün mucidi Prof. Abuzer Server’in pilot bahçelerini kendi bahçeleri gibi gezdiren çeşitli firmalar mevcut olsa da tek sertifikalı Altay ceviz fidanı firmamız tarafından satılmaktadır. İleride silkinti yaşanmaması için firmamız fidan alimi yapılmadan sertifikaların orijinallerinin görülmesinin talep edilmesini önemle tavsiye eder.
Ülkemizde çoğu fidancının ürettiği fidanların sertifika kademesi kısmında ‘Standart’ yazmaktadır. Bu Standart sertifikalı fidanların etiketleri ise ‘Sarı’ renkli olarak Tarım Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir. Standart sertifikalı fidanlarda Fidan Üreticisinin bir damızlık parseli olması zorunluluğu yoktur. Ayrıca en önemli konu ise sertifikada yazan çeşit ve anaç kısımları Fidan Üreticisinin BEYANINA dayanılarak yazılır. Yani çeşit ve anaçta ‘ismine doğruluk’ kısmı için herhangi bir kontrol yoktur.
Bu vesile ile bahçe kuracak yatırımcı ve/veya çiftçi ve/veya köylümüzün fidan seçimine önem vermesi zorunluluğunu bir kez daha hatırlatmayı görev biliyoruz.

ALTAY 1 CEVİZ FİDANLARIMIZ

Fidanlarımız
Fidanlarımız
Fidanlarımız
Fidanlarımız